Panduit TTC49K-10
TTC49K-10 picture photo
Mfg. Part Number
TTC49K-10
Brief Description
LABEL TT POLYMIDE 1.0 X .25"
Datasheet Download
TTC49K-10.pdf
Availability of TTC49K-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TTC49K-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TTC49K-10
Internal Part NumberEIS-TTC49K-10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeComponent
Label Size1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)
MaterialPolyimide
Color-
For Use With/Related ProductsPanduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTC49K-10
Related LinksTTC4, TTC49K-10 Datasheet, Panduit Distributor
TTC49K-10 Details Description
Related parts for TTC49K-10
IC DETECTOR RF/IF 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS W/O POST SMD datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 1111 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 20A D2PAK datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR 16-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 2.7GHZ 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54BGA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf