Comchip Technology TV02W190-G
TV02W190-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W190-G
Brief Description
TVS DIODE 19VWM 30.6VC SOD123
Datasheet Download
TV02W190-G.pdf
Availability of TV02W190-G
QUANTITY
TV02W190-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W190-G
Internal Part NumberEIS-TV02W190-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V
Voltage - Breakdown (Min)21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.54A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W190-G
Related LinksTV02W, TV02W190-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W190-G Details Description
Related parts for TV02W190-G
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 6X6X12" datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 4A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
1 XRSV M12 D-CODING PCRAIGHT OVE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
82UF 35V 10X13 105C RAD datasheet.pdf