Comchip Technology TV02W220B-G
TV02W220B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W220B-G
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SOD123
Datasheet Download
TV02W220B-G.pdf
Availability of TV02W220B-G
QUANTITY
TV02W220B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W220B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W220B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.63A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W220B-G
Related LinksTV02W, TV02W220B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W220B-G Details Description
Related parts for TV02W220B-G
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST 8UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 3.5 INCH datasheet.pdf
UPS SMART LCD AVR 120V EXT RUN datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 120POS .050 datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf