Comchip Technology TV04A221J-G
TV04A221J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A221J-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMA
Datasheet Download
TV04A221J-G.pdf
Availability of TV04A221J-G
QUANTITY
TV04A221J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A221J-G
Internal Part NumberEIS-TV04A221J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
Voltage - Breakdown (Min)246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.12A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A221J-G
Related LinksTV04A, TV04A221J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A221J-G Details Description
Related parts for TV04A221J-G
RES 5.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR PWR SEQUENCE 4CH 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
CONN RECEPT XFP 20POS SMD R/A datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.5A 190 MOHM TH datasheet.pdf