Vishay/Dale RN65D3242FRE6
RN65D3242FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3242FRE6
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3242FRE6.pdf
Availability of RN65D3242FRE6
QUANTITY
RN65D3242FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3242FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D3242FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3242FRE6
Related LinksRN65D3, RN65D3242FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3242FRE6 Details Description
Related parts for RN65D3242FRE6
VARISTOR 331V 100A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 75A TO-264 datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .015 OHM 1W 1% datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
C/A 62.5/125, LDS, 2.5MM 20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf