Comchip Technology TV06B450J-HF
TV06B450J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B450J-HF
Brief Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Datasheet Download
TV06B450J-HF.pdf
Availability of TV06B450J-HF
QUANTITY
TV06B450J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B450J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B450J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
Voltage - Breakdown (Min)50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.25A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B450J-HF
Related LinksTV06B4, TV06B450J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B450J-HF Details Description
Related parts for TV06B450J-HF
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
PC104 ASY 2S/0 UNKEYED LF datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 4A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
2250 38 225038 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 6COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 505MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 60MA 1206 datasheet.pdf