TXC CORPORATION TA-18.432MDE-T
TA-18.432MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-18.432MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-18.432MDE-T.pdf
Availability of TA-18.432MDE-T
QUANTITY
TA-18.432MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-18.432MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-18.432MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-18.432MDE-T
Related LinksTA-18.4, TA-18.432MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-18.432MDE-T Details Description
Related parts for TA-18.432MDE-T
LED 4HI X 3W 3MM CLEAR GRN PC MN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28PLCC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8DIP datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.7V SOT23-5 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC ENERGY POLYPH METER 48-TQFP datasheet.pdf
ASS'Y FOR MICRO SIM H1.24 6POS datasheet.pdf