Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-15JA-LC
TV06DZ-15-15JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-15JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-15JA-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-15JA-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-15JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-15JA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-15JA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-15JA-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-15JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-15JA-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-15JA-LC
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28SSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 16POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.960" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS TIN datasheet.pdf