Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-18SA-LC
TV06DZ-15-18SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-18SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-18SA-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-18SA-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-18SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-18SA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-18SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-18SA-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-18SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-18SA-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-18SA-LC
RES WIREWOUND 1.5 OHM 3W datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 35NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W datasheet.pdf
OSC MEMS 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB datasheet.pdf
GUIDE FRONT STRIP datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf