Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-19-28SA-LC
TV06DZ-19-28SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-19-28SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-19-28SA-LC.pdf
Availability of TV06DZ-19-28SA-LC
QUANTITY
TV06DZ-19-28SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-19-28SA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-19-28SA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-19-28SA-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-19-28SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-19-28SA-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-19-28SA-LC
IC CNTRLR HOTSWAP PCIDUAL 16SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 datasheet.pdf
DIODE VARIABLE CAP SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 6POS R/A TIN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LAPPING FILM 266X TYPE P datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf