Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-25-20PB-LC
TV06DZ-25-20PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-25-20PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 30C MIXED PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-25-20PB-LC.pdf
Availability of TV06DZ-25-20PB-LC
QUANTITY
TV06DZ-25-20PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-25-20PB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-25-20PB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-25-20PB-LC
Related LinksTV06DZ-2, TV06DZ-25-20PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-25-20PB-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-25-20PB-LC
CONN RECEPT PIN .635" datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX121 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 203 TYPE A 12POS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 364POS GOLD datasheet.pdf