Amphenol Aerospace Operations TV06RL-11-99JA-LC
TV06RL-11-99JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RL-11-99JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RL-11-99JA-LC.pdf
Availability of TV06RL-11-99JA-LC
QUANTITY
TV06RL-11-99JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RL-11-99JA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RL-11-99JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RL-11-99JA-LC
Related LinksTV06RL-1, TV06RL-11-99JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RL-11-99JA-LC Details Description
Related parts for TV06RL-11-99JA-LC
POWER CHASSIS 400W 4 SLOT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 80KA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf