Amphenol Aerospace Operations TV06RS-11-19P
TV06RS-11-19P picture photo
Mfg. Part Number
TV06RS-11-19P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 19C 19#23 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RS-11-19P.pdf
Availability of TV06RS-11-19P
QUANTITY
TV06RS-11-19P Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RS-11-19P
Internal Part NumberEIS-TV06RS-11-19P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RS-11-19P
Related LinksTV06RS, TV06RS-11-19P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RS-11-19P Details Description
Related parts for TV06RS-11-19P
RES SMD 5.36KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 150MW 0503 datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 45MM datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
TV 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf