Amphenol Aerospace Operations TV06RW-15-18SC-LC
TV06RW-15-18SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-15-18SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-15-18SC-LC.pdf
Availability of TV06RW-15-18SC-LC
QUANTITY
TV06RW-15-18SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-15-18SC-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-15-18SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-15-18SC-LC
Related LinksTV06RW-1, TV06RW-15-18SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-15-18SC-LC Details Description
Related parts for TV06RW-15-18SC-LC
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R QUAD 16SSOP datasheet.pdf
Crystal 6.1440MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf