Amphenol Aerospace Operations TV06RW-15-4P-LC
TV06RW-15-4P-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-15-4P-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 4C 4#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RW-15-4P-LC.pdf
Availability of TV06RW-15-4P-LC
QUANTITY
TV06RW-15-4P-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-15-4P-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-15-4P-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-15-4P-LC
Related LinksTV06RW-, TV06RW-15-4P-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-15-4P-LC Details Description
Related parts for TV06RW-15-4P-LC
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 15V 6A CPH3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
D4N-4A2GR-NPT datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000000 MHZ datasheet.pdf
DIODE PIN 50V 250MW datasheet.pdf