Amphenol Aerospace Operations TV07DT-15-18PC-LC
TV07DT-15-18PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-15-18PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-15-18PC-LC.pdf
Availability of TV07DT-15-18PC-LC
QUANTITY
TV07DT-15-18PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-15-18PC-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-15-18PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-15-18PC-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-15-18PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-15-18PC-LC Details Description
Related parts for TV07DT-15-18PC-LC
CONN TERM BLK RAIL MNT 35 PA BG datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 240SEC 28-DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL HT TRIACS/ST7LITE1B datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.059" (1.50mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
OSC MEMS 70.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf