Amphenol Aerospace Operations TV07DT-19-11PB-LC
TV07DT-19-11PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-19-11PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-19-11PB-LC.pdf
Availability of TV07DT-19-11PB-LC
QUANTITY
TV07DT-19-11PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-19-11PB-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-19-11PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-19-11PB-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-19-11PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-19-11PB-LC Details Description
Related parts for TV07DT-19-11PB-LC
CONN HOUSING 11POS 2.5MM SHROUD datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 24" GRAY datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 256MB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf