Amphenol Aerospace Operations TV07RW-15-18JN-LC
TV07RW-15-18JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07RW-15-18JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07RW-15-18JN-LC.pdf
Availability of TV07RW-15-18JN-LC
QUANTITY
TV07RW-15-18JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07RW-15-18JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV07RW-15-18JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07RW-15-18JN-LC
Related LinksTV07RW-1, TV07RW-15-18JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07RW-15-18JN-LC Details Description
Related parts for TV07RW-15-18JN-LC
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN DB50 CRIMP FEMALE TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 375MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 8.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 12-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.2A 139 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf