FFF TV10115000J0G
TV10115000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TV10115000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB RIS CLA 55D SOL
Datasheet Download
TV10115000J0G.pdf
Availability of TV10115000J0G
QUANTITY
TV10115000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV10115000J0G
Internal Part NumberEIS-TV10115000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package350
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesTV
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating Orientation55° (125°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV10115000J0G
Related LinksTV1011, TV10115000J0G Datasheet, FFF Distributor
TV10115000J0G Details Description
Related parts for TV10115000J0G
TRANS NPN 50V 0.1A MINI 3P datasheet.pdf
112 METRAL PWR 4RX1M RA STB datasheet.pdf
RES SMD 3.44KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 20A 58VDC BLADE datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLN 250V 600A datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 158 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.5W DO204AL datasheet.pdf