| Internal Part Number | EIS-TV105-.25TL20 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | Obsolete / Discontinued | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Solid Tubing, Sleeving | |
| Series | TV105 | |
| Type | Smooth | |
| Diameter - Inside | 0.250" (6.35mm) | |
| Diameter - Outside | 0.285" (7.20mm) | |