Comchip Technology TV15C150JB-G
TV15C150JB-G picture photo
Mfg. Part Number
TV15C150JB-G
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C150JB-G.pdf
Availability of TV15C150JB-G
QUANTITY
TV15C150JB-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C150JB-G
Internal Part NumberEIS-TV15C150JB-G
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)61.48A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C150JB-G
Related LinksTV15C1, TV15C150JB-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C150JB-G Details Description
Related parts for TV15C150JB-G
TVS DIODE 94VWM 152VC SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 125UM SMPLX 20M datasheet.pdf
NA20 HOT AIR MEASURING NOZZLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
500 TB PLU SOC W/F R/A datasheet.pdf
PCB TERMINAL BLOCK 8POS datasheet.pdf