Comchip Technology TV15C181J-HF
TV15C181J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C181J-HF
Brief Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC SMC
Datasheet Download
TV15C181J-HF.pdf
Availability of TV15C181J-HF
QUANTITY
TV15C181J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C181J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C181J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)180V
Voltage - Breakdown (Min)200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp291.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.14A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C181J-HF
Related LinksTV15C1, TV15C181J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C181J-HF Details Description
Related parts for TV15C181J-HF
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8DIP datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 16 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.25W DO204AL datasheet.pdf