Comchip Technology TV15C190J-HF
TV15C190J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C190J-HF
Brief Description
TVS DIODE 19VWM 30.8VC SMC
Datasheet Download
TV15C190J-HF.pdf
Availability of TV15C190J-HF
QUANTITY
TV15C190J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C190J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C190J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V
Voltage - Breakdown (Min)21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)48.73A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C190J-HF
Related LinksTV15C1, TV15C190J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C190J-HF Details Description
Related parts for TV15C190J-HF
RES SMD 4.75KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 7A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB R/A CLIN G ZINC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf