Comchip Technology TV15C5V0J-G
TV15C5V0J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV15C5V0J-G
Brief Description
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC
Datasheet Download
TV15C5V0J-G.pdf
Availability of TV15C5V0J-G
QUANTITY
TV15C5V0J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C5V0J-G
Internal Part NumberEIS-TV15C5V0J-G
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)5V
Voltage - Breakdown (Min)6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp9.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)163.04A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C5V0J-G
Related LinksTV15C, TV15C5V0J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C5V0J-G Details Description
Related parts for TV15C5V0J-G
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf