Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-21-39JN-LC
TVP00DT-21-39JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-21-39JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DT-21-39JN-LC.pdf
Availability of TVP00DT-21-39JN-LC
QUANTITY
TVP00DT-21-39JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-21-39JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-21-39JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-21-39JN-LC
Related LinksTVP00DT-2, TVP00DT-21-39JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-21-39JN-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-21-39JN-LC
CONN COUPLR RCPT FSMA-FSMA SMPLX datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
METRAL HDR SIG 1MX5R PF datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf