Amphenol Aerospace Operations TVP00DT-25-19PB-LC
TVP00DT-25-19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DT-25-19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00DT-25-19PB-LC.pdf
Availability of TVP00DT-25-19PB-LC
QUANTITY
TVP00DT-25-19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DT-25-19PB-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DT-25-19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DT-25-19PB-LC
Related LinksTVP00DT-2, TVP00DT-25-19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DT-25-19PB-LC Details Description
Related parts for TVP00DT-25-19PB-LC
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SPRNG 8POS 2.5MM datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR34H/AE34M/HPL34H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 1.0MM R/A T/H datasheet.pdf
QIKMATE HDR RECEP 12POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf