Amphenol Aerospace Operations TVP00DZ-11-99JC-LC
TVP00DZ-11-99JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVP00DZ-11-99JC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 7C 7#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVP00DZ-11-99JC-LC.pdf
Availability of TVP00DZ-11-99JC-LC
QUANTITY
TVP00DZ-11-99JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00DZ-11-99JC-LC
Internal Part NumberEIS-TVP00DZ-11-99JC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00DZ-11-99JC-LC
Related LinksTVP00DZ-1, TVP00DZ-11-99JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00DZ-11-99JC-LC Details Description
Related parts for TVP00DZ-11-99JC-LC
IC 4BIT BI-DIR SHIFT REG 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FIB OPT W/CONNECTORS 3M datasheet.pdf
RES 7.96K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 1022 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf