Amphenol Aerospace Operations TVP00RS-15-55P-P2
TVP00RS-15-55P-P2 picture photo
Mfg. Part Number
TVP00RS-15-55P-P2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP
Datasheet Download
TVP00RS-15-55P-P2.pdf
Availability of TVP00RS-15-55P-P2
QUANTITY
TVP00RS-15-55P-P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TVP00RS-15-55P-P2
Internal Part NumberEIS-TVP00RS-15-55P-P2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVP00RS-15-55P-P2
Related LinksTVP00RS-, TVP00RS-15-55P-P2 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVP00RS-15-55P-P2 Details Description
Related parts for TVP00RS-15-55P-P2
COUNTER LCD 6 CHAR 100-230V PNL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 85KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 50' datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 3000PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 31 M 6" RBW JACKP datasheet.pdf