Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-18S-LC
TVPS00RF-15-18S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-18S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-18S-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-15-18S-LC
QUANTITY
TVPS00RF-15-18S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-18S-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-18S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-18S-LC
Related LinksTVPS00RF-, TVPS00RF-15-18S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-18S-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-18S-LC
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 130A DC datasheet.pdf
CONN RECEPT STR 68POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 9POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf