Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-5S-LC
TVPS00RF-15-5S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-5S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-5S-LC.pdf
Availability of TVPS00RF-15-5S-LC
QUANTITY
TVPS00RF-15-5S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-5S-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-5S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-5S-LC
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-15-5S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-5S-LC Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-5S-LC
RES SMD 21 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 120MA 24 OHM TH datasheet.pdf
TAPE POLY FILM W/ACRY ADH 4"X5YD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 200KSPS 12WLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf