Amphenol Aerospace Operations TVPS00RF-15-97AA
TVPS00RF-15-97AA picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RF-15-97AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RF-15-97AA.pdf
Availability of TVPS00RF-15-97AA
QUANTITY
TVPS00RF-15-97AA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RF-15-97AA
Internal Part NumberEIS-TVPS00RF-15-97AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RF-15-97AA
Related LinksTVPS00RF, TVPS00RF-15-97AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RF-15-97AA Details Description
Related parts for TVPS00RF-15-97AA
IC MPU/RESET CIRC 1.67V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 15V 3A SMD 2920 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
TERM BOND 8-TERM 1.91MM 1=30PCS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 20W datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf