Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-13-98JN-LC
TVPS00RK-13-98JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-13-98JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-13-98JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-13-98JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-13-98JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-13-98JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-13-98JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-13-98JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-13-98JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-13-98JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-13-98JN-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
JFET N-CH 40V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.8A TO-262 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
PMI BASE 9/16 INCAND BAY SOLDER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BLADE BRISTOL 0.076" 4" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 13NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf