Vishay/Dale RN50C8200FB14
RN50C8200FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C8200FB14
Brief Description
RES 820 OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C8200FB14.pdf
Availability of RN50C8200FB14
QUANTITY
RN50C8200FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C8200FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C8200FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C8200FB14
Related LinksRN50C8, RN50C8200FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C8200FB14 Details Description
Related parts for RN50C8200FB14
TERM SINGLE LEVEL 600V 60A WM BG datasheet.pdf
CARD 6-RELAYS SR9500 SMARTSTAR datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 16K FLASH 64BGA datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CA 62.5/125UM ZIP OMCER7 5M1 datasheet.pdf
IC AMP MMIC LNA LP TSLP7-1 datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
LED COB WHT 26.5MM 3000K 90CRI datasheet.pdf
QUICK INSTALL SPLITTER 1 M 2 F datasheet.pdf
HC-KIT-EF-A16-SM0001 datasheet.pdf
3300UF 16V 18X18X21 MM 125C 5000 datasheet.pdf