Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-15-5JN-LC
TVPS00RK-15-5JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-15-5JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-15-5JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-15-5JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-15-5JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-15-5JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-15-5JN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-15-5JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-15-5JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-15-5JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-15-5JN-LC
IC DAC 8BIT MULTIPLY HS 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 159.6VC DO204AC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 15A HLD T/R datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 2KV U2J 1206 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf