Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-11BA
TVPS00RK-25-11BA picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-11BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-11BA.pdf
Availability of TVPS00RK-25-11BA
QUANTITY
TVPS00RK-25-11BA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-11BA
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-11BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-11BA
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-11BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-11BA Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-11BA
CAP CER 820PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
15POS DSUB BACKSHELL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC TRANSMITTER ASK/FSK 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 52.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf