Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-19HC
TVPS00RK-25-19HC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-19HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#12 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-19HC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-19HC
QUANTITY
TVPS00RK-25-19HC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-19HC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-19HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-19HC
Related LinksTVPS00RK, TVPS00RK-25-19HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-19HC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-19HC
FIXED IND 560NH 520MA 360 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.49V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 25A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf