Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-37PA-LC
TVPS00RK-25-37PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-37PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-37PA-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-37PA-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-37PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-37PA-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-37PA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-37PA-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-37PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-37PA-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-37PA-LC
CAP MICA 220PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
REG 1.8V 14A 3.3VIN ADJ HORZ datasheet.pdf
IC SW LOAD FULL FUNC 50MA SC70-5 datasheet.pdf
HANDLE PISTOL 6.9" BLACK datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SO datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 10W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 5K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf