Amphenol Aerospace Operations TVPS00RK-25-43JN-LC
TVPS00RK-25-43JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RK-25-43JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP
Datasheet Download
TVPS00RK-25-43JN-LC.pdf
Availability of TVPS00RK-25-43JN-LC
QUANTITY
TVPS00RK-25-43JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RK-25-43JN-LC
Internal Part NumberEIS-TVPS00RK-25-43JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RK-25-43JN-LC
Related LinksTVPS00RK-, TVPS00RK-25-43JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RK-25-43JN-LC Details Description
Related parts for TVPS00RK-25-43JN-LC
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SOCKET RELAY SCREW FOR SP4 RELAY datasheet.pdf
DOOR STEEL 76.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 200A POWERSO-10 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf