Amphenol Aerospace Operations TVPS00RS-15-18A
TVPS00RS-15-18A picture photo
Mfg. Part Number
TVPS00RS-15-18A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
TVPS00RS-15-18A.pdf
Availability of TVPS00RS-15-18A
QUANTITY
TVPS00RS-15-18A Order Process
Ship out your order
Specifications of TVPS00RS-15-18A
Internal Part NumberEIS-TVPS00RS-15-18A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVPS00RS-15-18A
Related LinksTVPS00R, TVPS00RS-15-18A Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVPS00RS-15-18A Details Description
Related parts for TVPS00RS-15-18A
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN.1.27VERT.DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf