Amphenol Aerospace Operations TVS06RF-15-35S-LC
TVS06RF-15-35S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RF-15-35S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RF-15-35S-LC.pdf
Availability of TVS06RF-15-35S-LC
QUANTITY
TVS06RF-15-35S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RF-15-35S-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RF-15-35S-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RF-15-35S-LC
Related LinksTVS06RF-, TVS06RF-15-35S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RF-15-35S-LC Details Description
Related parts for TVS06RF-15-35S-LC
Connector Quick Connect Receptacle 12-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
BASED LED T1 3/4 MIDG YLW 14V P datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 24" datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TRANSFORMER WE-CST 500UH 10A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf