Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-11-5AE
TVS06RK-11-5AE picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-11-5AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-11-5AE.pdf
Availability of TVS06RK-11-5AE
QUANTITY
TVS06RK-11-5AE Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-11-5AE
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-11-5AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-11-5AE
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-11-5AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-11-5AE Details Description
Related parts for TVS06RK-11-5AE
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.08A 570 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
INSERT MALE 6+2POS+1GND CRIMP datasheet.pdf