Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-13-98JA-LC
TVS06RK-13-98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-13-98JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-13-98JA-LC.pdf
Availability of TVS06RK-13-98JA-LC
QUANTITY
TVS06RK-13-98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-13-98JA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-13-98JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-13-98JA-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-13-98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-13-98JA-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-13-98JA-LC
RELAY SSR SPST 20A@280VAC DIN MT datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.100V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CASE BENCH DMM UNIVERSAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
IC TEMP/VOLT DGTL W/SST 10MSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.3W DO41 datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf