Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-15-18PA
TVS06RK-15-18PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-15-18PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-15-18PA.pdf
Availability of TVS06RK-15-18PA
QUANTITY
TVS06RK-15-18PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-15-18PA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-15-18PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-15-18PA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-15-18PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-15-18PA Details Description
Related parts for TVS06RK-15-18PA
IC REG LDO 1.8V/3V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
KIT MICROFUSE/HOLDER .1-5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 200MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 6SMD datasheet.pdf
MARKER PINS PRINTED W/UP TO 3DGT datasheet.pdf
CABLE TIE LOCK UV BLK 5.9 40LB datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
WASHER FLAT 7/16 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 4SDFN datasheet.pdf