Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-19-11HN-LC
TVS06RK-19-11HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-19-11HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-19-11HN-LC.pdf
Availability of TVS06RK-19-11HN-LC
QUANTITY
TVS06RK-19-11HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-19-11HN-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-19-11HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-19-11HN-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-19-11HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-19-11HN-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-19-11HN-LC
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN 2.4MM JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 220PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V 10% X5R 0805 datasheet.pdf