Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-19-16PD-LC
TVS06RK-19-16PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-19-16PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-19-16PD-LC.pdf
Availability of TVS06RK-19-16PD-LC
QUANTITY
TVS06RK-19-16PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-19-16PD-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-19-16PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-19-16PD-LC
Related LinksTVS06RK-1, TVS06RK-19-16PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-19-16PD-LC Details Description
Related parts for TVS06RK-19-16PD-LC
TRIAC 800V 8A D2PAK datasheet.pdf
ELEMENT CODING BL SL 3.5 BK datasheet.pdf
IC FPGA 800 I/O 1153FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
RELAY BLOCK 16POS 24VDC NPN datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
F3SJ-A0695P14 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf