Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-29PA
TVS06RK-25-29PA picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-29PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 29C 29#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-29PA.pdf
Availability of TVS06RK-25-29PA
QUANTITY
TVS06RK-25-29PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-29PA
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-29PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-29PA
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-29PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-29PA Details Description
Related parts for TVS06RK-25-29PA
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM PROG 8TCHS ETN+SERIAL+USB I datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 LW SN/PB datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
RES SMD 40KOHM 0.02% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf