Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-43P
TVS06RK-25-43P picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-43P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-43P.pdf
Availability of TVS06RK-25-43P
QUANTITY
TVS06RK-25-43P Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-43P
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-43P
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-43P
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-43P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-43P Details Description
Related parts for TVS06RK-25-43P
IC ADDRESSABLE SCAN PORT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 0.4W 2010 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 180MA 510 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf