Amphenol Aerospace Operations TVS06RK-25-61JC
TVS06RK-25-61JC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RK-25-61JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TVS06RK-25-61JC.pdf
Availability of TVS06RK-25-61JC
QUANTITY
TVS06RK-25-61JC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RK-25-61JC
Internal Part NumberEIS-TVS06RK-25-61JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RK-25-61JC
Related LinksTVS06RK, TVS06RK-25-61JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RK-25-61JC Details Description
Related parts for TVS06RK-25-61JC
CONV DC/DC 8W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 15A 3.8 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 0.887 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
KIT BAFFLE datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 2X8 STGY D16 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf