Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-15-19HN
TVS06RS-15-19HN picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-15-19HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-15-19HN.pdf
Availability of TVS06RS-15-19HN
QUANTITY
TVS06RS-15-19HN Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-15-19HN
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-15-19HN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-15-19HN
Related LinksTVS06RS, TVS06RS-15-19HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-15-19HN Details Description
Related parts for TVS06RS-15-19HN
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf