Amphenol Aerospace Operations TVS06RS-19-11HA-LC
TVS06RS-19-11HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TVS06RS-19-11HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TVS06RS-19-11HA-LC.pdf
Availability of TVS06RS-19-11HA-LC
QUANTITY
TVS06RS-19-11HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TVS06RS-19-11HA-LC
Internal Part NumberEIS-TVS06RS-19-11HA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TVS06RS-19-11HA-LC
Related LinksTVS06RS-1, TVS06RS-19-11HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TVS06RS-19-11HA-LC Details Description
Related parts for TVS06RS-19-11HA-LC
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 800.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE 12POS datasheet.pdf